رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

شورای مسکن شهرستان تاکستان تشکیل جلسه داد


15 شهريور, 1399 - 18:56 -- روابط عمومی فرم...

شورای مسکن شهرستان تاکستان تشکیل جلسه داد

‍ شورای مسکن شهرستان تاکستان تشکیل جلسه داد جلسه شورای مسکن شهرستان تاکستان به ریاست فرخ زاد معاون عمرانی استاندار قزوین و با حضور رجب رحمانی نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی ، طاهری فرماندار تاکستان ، مدیران کل استان و روسای ادارات شهرستان با محوریت بررسی مسائل و مشکلات مسکن مهر ، فرهنگیان و طلوع فجر و همچنین ساخت و سازهای غیر مجاز در فرمانداری تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان تاکستان

‍ شورای مسکن شهرستان تاکستان تشکیل جلسه داد

جلسه شورای مسکن شهرستان تاکستان به ریاست فرخ زاد معاون عمرانی استاندار قزوین و با حضور رجب رحمانی نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی ، طاهری فرماندار تاکستان ، مدیران کل استان و روسای ادارات شهرستان با محوریت بررسی مسائل و مشکلات مسکن مهر ، فرهنگیان و طلوع فجر و همچنین ساخت و سازهای غیر مجاز در فرمانداری تشکیل شد.

فرخ زاد معاون عمرانی استاندار در این جلسه عنوان نمود : من بعد هیچ گونه ساخت و ساز غیر مجاز نباید در شهر صورت گیرد و در صورت ساخت و ساز غیر مجاز ، دستگاه های خدمات رسان نباید هیچ گونه خدمات شهری به آنها ارائه نمایند و برای جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز حد و نصاب  زمین های  ۲۲۰ هکتاری بالای کمربندی کاهش پیدا خواهد کرد تا از این طریق شهروندان به سمت ساخت و ساز های غیر مجاز سوق داده نشوند.

معاون عمرانی استاندار در مورد ساماندهی خله کوه نیز عنوان داشت : طبق برنامه ریزی های صورت گرفته بین اداره کل میراث فرهنگی استان و شهرداری تاکستان با ایجاد یک تفاهمنامه فی مابین میراث فرهنگی و شهرداری تاکستان ساماندهی این مجموعه توسط شهرداری و نظارت میراث فرهنگی صورت خواهد گرفت.

رجب رحمانی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در این جلسه با بیان اینکه تاکستان در توزیع اعتبارات مظلوم واقع شده است گفت : متاسفانه نگاه مناسبی از سوی مسئولان استانی به تاکستان  که عنوان شهرستان دوم استان را دارا می باشد نیست و در رابطه با این موضوع مظلوم واقع شده لذا از مسئولان انتطار داریم در توزیع اعتبارات نگاه عادلانه داشته و برای این شهرستان با قدمت ۷۰۰۰ ساله توجه مطلوبی داشته باشند.

طاهری فرماندار تاکستان نیز دراین جلسه عنوان نمود : شهرستان تاکستان علی رغم همه طرفیت ها و پتانسیل های موجود به جایگاه واقعی خود نرسیده است و ۵۰ درصد مشکلات مردم شهرستان مربوط به مدیریت شهری است که از سیما و منظر شهری مناسبی برخوردار نیست.

وی ادامه داد : ضوابط شهری در تاکستان دست و پا گیر بوده که حتی در برخی موارد شهروندان تاکستانی  برای ساخت و سازهای قانونی خود دچار مشکلاتی می شوند که نیازمند بانگری و اصلاح می باشد.