رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ستاد پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر شهرستان تاکستان تشکیل جلسه داد


27 خرداد, 1397 - 21:58 -- روابط عمومی فرم...
به ریاست معاونت سیاسی فرماندار

ستاد پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر شهرستان تاکستان تشکیل جلسه داد

جلسه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر شهرستان تاکستان به ریاست ایرج طاهرخانی و اعضای ستاد برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان تاکستان ،

در ابتدا پس از تلاوت قرآن مجید و خیر مقدم گویی و آرزوی قبولی طاعات و عبادات حضار ، ایرج طاهرخانی معاون محترم فرماندار به مدعوین ، اعتیاد یک بیماری اجتماعی است که عوارض جسمی و روانی دارد و تا زمانی که به علل گرایش بیمار توجه نشود ، درمان جسمی و روانی فقط برای مدتی نتیجه بخش خواهد بود و فرد معتاد دوباره گرفتار مواد اعتیاد آور می گردد.

اعتیاد به مواد مخدر یکی از مهمترین مشکلات اجتماعی ، اقتصادی و بهداشتی است که عوارض ناشی از آن تهدیدی جدی برای جامعه بشری محسوب شده و موجب رکود اجتماعی در زمینه های مختلف می گردد. اعتیاد به عنوان یک اسیب اجتماعی  ، هیچ گاه بطور کامل ریشه کن نخواهد شد ، اما با تدبیر ، اندیشه و تلاشی مخلصانه حداقل می‌توان آنرا به کنترل درآورد. ایشان در ادامه تشریح برنامه های روز جهانی مبارزه با مواد مخدر افزودند، 26ژوئن برابر با 5 تیر روز جهانی مبارزه بامواد مخدر است ، کنفرانس بین المللی مبارزه با اعتیاد و قاچاق مواد مخدر از تاریخ 17 تا 26 ژوئن 1987 در شهر وین به منظور ابرار عزم سیاسی ملت ها در امر مبارزه با پدیده خانمانسوز و شوم مواد مخدر تشکیل شد و در آن سندی با عنوان C.M.O به تصویب کشورهای شرکت کننده رسید. این سند خط مشی همه جانبه اقدامات در امر کنترل مواد مخدر را قاطعانه دنبال می کنند،

ایشان در ادامه هفته مبارزه با مواد مخدر را بهترین فرصت برای آگاه سازی جامعه بویژه خانواده ها از خطرات این بلای خانمان سوز بیان نمود و تصریح کرد امیدواریم با اجرای برنامه های مناسب از جمله سخنرانی مسئولین شهرستانی از تریبون نماز جمعه ، برگزاری مسابقات فرهنگی ورزشی ، نصب بنر و اقدامات فرهنگی دیگر در این هفته بتوانیم گام مؤثری برای پیشگیری از اعتیاد افراد به مواد مخدر برداریم.