رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

"رزمایش حمله خرابکارانه به مخزن سوخت کارخانه فولاد"خرمدشت برگزار شد.


19 آبان, 1396 - 11:48 -- روابط عمومی فرم...
با حضور فرماندار

"رزمایش حمله خرابکارانه به مخزن سوخت کارخانه فولاد"خرمدشت برگزار شد.

باحضورسیاوش طاهرخانی فرماندار شهرستان، افشار مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری و صالحی بخشدارخرمدشت "رزمایش حمله خرابکارانه به مخزن سوخت کارخانه فولاد"خرمدشت برگزار شد.

به گزارش زوابط عمومی فرمانداری شهرستان تاکستان

این رزمایش با حضورسیاوش طاهرخانی فرماندار شهرستان تاکستان ،معاون سیاسی فرمانداری ،فرماندهی انتظامی ،فرماندهی ناحیه ی سپاه امام علی (ع) ،جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی و انتظامی شهرستان و مسئولین سیاسی و نظامی استان از جمله افشار مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری قزوین برگزار شد .

رزمایش با همکاری سپاه ناحیه ،فرماندهی انتظامی ،آنش نشانی ضیاباد و تاکستان ،بسیج وهلال احمر،اورژانس و شبکه بهداشت ،اداره برق ،گاز و مخابرات ،آبفا اداره ی راه ،بهزیستی،محیط زیست و سازمان تبلیغات  و مدیریت شهرک صنعتی در دو مرحله سناریو نویسی و اجرا شد.

در مرحله نخست یک عامل انتحاری با همکاری یکی از کارکنان شرکت با نفوذ به مخزن سوخت اقدام به عملیات خرابکارانه کرد که منجر به انفجار و تخریب مخزن شد. عملیات امداد و نجات با ورود نیروهای امنیتی به صحنه آغاز و بحران بوجود آمده تا رفع کامل آن مدیریت گردید.
طاهرخانی فرماندار شهرستان تاکستان گفت :با توجه به دارا بودن  شهرستان تاکستان به  چندین شهرک صنعتی و فعال و بعضا خطرناک از نظر مصرفی و گستردگی صنایع ،لزوم اجرای اینگونه رزمایشها درقالب کارگروه پدافند غیر عامل احساس می گردد.و از اهداف مهم این رزمایش ،ایجاد آمادگی بیشتر دستگاهها درمقابله با حوادث مشابه ،اطمینان ا زقابلیتهای اجرایی طرح ها و برنامه های پیش بینی شده و استحکام بخشیدن به همکاری بین اعضای کارگروه پدافند غیر عامل برشمرد.

در پایان این مراسم افشار، مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری قزوین،با توصیف این که این رزمایش به خوبی انجام شده است، پدافند غیرعامل را عاملی مهم برای حفظ و ارتقاء امنیت به خصوص در بخش صنعت دانستند. مهندس سیاوش طاهرخانی فرماندار شهرستان تاکستان نیز  نیز ضمن تقدیر و تشکر از میهمانان با اشاره به اهمیت و توجه فراوان به مقوله پدافند غیر عامل در شرکت فولاد خرمدشت ،گفت با توجه به نو بودن رزمایش،عدم اجرای ان درادوار گذشته و نداشتن اطلاعات کافی از مواد شیمیایی و چگونگی برخورد با این گونه حوادث مسلما دارای مشکلات و نوافصی خواهد بود که امید است با برگزاری این دست رزمایشها و تمرین ها بتوان برمشکلات پیش روغلبه کرد.